• Alena Ndiaye

5 způsobů jak zvýšit své příjmy jako umělec

Pokud se chcete živit jako umělec na plný úvazek, nestačí spoléhat se pouze na online prodej, nebo prezentace v galeriích. Pokud jste profesionálním umělcem už mnoho let, pravděpodobně znáte tzv. „pomalá“ roční období. V tu dobu může být obtížné vyjít se zdroji příjmů. Dobrou zprávou je, že existuje více různých způsobů, jak vydělat a tím stabilizovat svůj příjem.


Jakmile se začnete dívat na své kresby a talent jako na tvorbu aktiv, než jako na budování depozit, poznáte tu změnu. Zde je jen několik způsobů, jak můžete zpeněžit své kresby mimo online prodej a galerie, a získat více svobody a flexibility.


Vytvořte tisky svých kreseb

Tisky jsou dobrou volbou pro zákazníky, kteří milují vaše umělecká díla, ale zatím si je nemohou dovolit.


Vedení dílny ve vašem ateliéru (nebo jiném studiu)

Máte vášeň pro výuku tvůrčích dovedností? Workshopy nejsou jen skvělý způsob, jak zajistit váš příjem, je to příležitost vzdělávat ostatní v jejich tvůrčí práci. Workshopy mohou být také revitalizující a dávat novou energii a smysl vaší vlastní práci.


Vyučujte online kurzy, nebo prodávejte výukové e-knihy

Pokud se vám líbí výuka, ale nemáte fyzický prostor pro pořádání akcí, nebo se vám nelíbí myšlenka cestování, možná byste mohli zkusit využití této možnosti online.


Licence a prodej uměleckého díla

Licenční odměnu za práci získáte oslovením výrobců nebo značek. Představte si uličky svého oblíbeného obchodu lemované obrázky vašich uměleckých děl na jejich produktech. Nejen že to vašemu uměleckému podnikání přinese docela velkou publicitu, ale je to i jednoduchý způsob, jak vydělat peníze.


Naučte se, jak sestavit efektivní portfolio a začněte licencovat svá díla

Dalo by se jít také cestou prodeje obrazů a návrhů přímo na platformách. Pokud si můžete vybudovat silné portfolio pro komerční účely, licenční poplatky se rychle sčítají v měsíčních příjmech na nejlepších webech, jako jsou: Getty, AdobeStock a Shutterstock. Komerční a trendová práce bývá lépe finančně oceněna, proto pro tyto obrazy bude nutné mít autorská práva, což může být drahé.


Nečekejte úspěch přes noc. Mnohým úspěšným osobnostem, které znáte, trvalo několik let, než vyrostly a dosáhly odpovídajících příjmů. Nezapomeňte se při tom bavit a být sami sebou. Vaše práce je výsledkem vaši vize.


111 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Prague, Czech Republic, ičo 01363581

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Pinterest

©2018 by Alena Ndiaye - Magna Arta Consulting s.r.o. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now