• Alena Ndiaye

Věděli jste, že barvy a světlo mají moc měnit atmosféru interiéru?

Aktualizace: 28. srp 2019
Světlo a barvy v interiéru


Pokud máte v plánu a nebo si právě zařizujete nové bydlení, máte teď jednu velkou výhodu před ostatními. V tomto článku se dozvíte jakou vybrat barvu stěny k novému nábytku.

V prvé řadě je dobré si uvědomit základní funkci vašeho „útočiště“. Je a bude vaším domovem. Tento jednoduchý fakt vysvětluje, proč se zaměřit na jednotlivé barvy místností, nejenom ze strany estetiky, trendů a líbivosti prvního dojmu. Myslete na to, že většina společenských událostí se bude odehrávat ve vašem obýváku, budete chtít být nejvíc produktivní ve své pracovně, a velkou část svého života strávíte právě v ložnici. Útulné prostředí pak budete jistě vyžadovat i při konzumaci svých oblíbených jídel, v kuchyni, nebo v jídelně samotné.

A to vše mohou barvy významně ovlivnit. Důležité je, že vybraná barva nepůsobí jenom ve srovnání s určenou funkcí pokoje, ale má i jiný, zásadní vliv na rozptýlení světla v místnosti, kde svým charakterem opticky zvětšuje nebo zmenšuje prostor.

Proto je dobré, při výběru barev, také přihlédnout ke tvaru, velikosti a světelným možnostem pokoje.

Několik tipů k barevné typologii naleznete na profilu na Ateliér Designational, Pinterest: https://pin.it/pnathxtwe3e5a3


#bloggingtips

3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Prague, Czech Republic, ičo 01363581

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Pinterest

©2018 by Alena Ndiaye - Magna Arta Consulting s.r.o. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now