• Alena Ndiaye

Nejčastější důvody, proč se vaše umění neprodává a jak to změnit

Když stagnuje prodej vašich děl, je to frustrující pocit. Hlavou se vám honí myšlenky a otazníky „Proč nikdo nekupuje?“ … a odpověď je nejasná. Než zabřednete do přehodnocování celé své profesní dráhy, uvědomte si, že toto patří mezi časté problémy, které čas od času potkávají všechny podnikatele, nejen v umění. V takový moment je dobré poodstoupit a pomocí náhledu najít zdroj potíží a jeho řešení.


Které důvody to mohou být?


Způsob jakým prezentujete svá díla

Může se jednat o stylizaci vašeho online portfolia nebo webu, která působí chaoticky, neudržovaně, obsahuje nekvalitní fotografie, žádné texty o vás nebo vašich obrazech. Název vašeho webu prozrazuje, že na jeho provoz nemáte peníze ani čas. Web, který nefunguje nebo nepodporuje bezpečné platby, je předem ztracen. Můžete namítnout, že nemáte tisíce na profesionální stránky, že patříte mezi chudé umělce.


Možností jak začít kvalitně prezentovat svá díla je více než myslíte. Využijte volně dostupné platformy a online galerie. Například Pinterest, Facebook, Instagram, Online-Gallery.shop apd. Snadno můžete spravovat stránky na Wix, nebo na Shopify.

Žádný marketing

Mnoho umělců si umí marketing dělat samo, ale mnoho z nich ne. A věřte, že v době internetové, nezačnete bez kvalitního marketingu v žádné profesi. Poslední velká zkouška síly marketingu a online světa proběhla nedávno, v rámci karantény. K tomu není co dodat.


Spolupracovat s profesionálem, třeba ve formě barterové spolupráce, se vždy vyplatí. Díky němu budete posílat vždy správný obsah správnému publiku. Lidé budou poznávat jak vás, tak vaše díla a to je to oč jde.

Nesprávně stanovená cena

Nastavení cen je jednou z klíčových záležitostí v uměleckém podnikání. Stanovením příliš nízké ceny podkopáváte nejen vlastní práci, ale i práci ostatních umělců, kteří jsou na příjmech z prodeje svých děl závislí. Naopak díla s příliš vysokou cenou jsou neprodejná proto, že investice se nikdy nevrátí.


Vaše ceny by měly odrážet vložený čas, peníze a odbornost potřebnou k vytvoření díla. Existuje několik způsobu jak cenu vypočíst pro specifické obory. V těchto případech využijte konzultace s odborníkem na podnikání v tvůrčích oblastech.

Komunikace s potenciálními kupci a fanoušky

Pokud nekomunikujete se svými fanoušky, nebo potenciálními kupci, těžko vzbudíte zájem o navázání vztahu a důvěru, nutnou pro obchod. Když na zprávu odpovídáte s několika denním zpožděním, nepodporujete svůj business. Když mluvíte o své práci a dílech, ale nemáte žádnou online prezentaci ani papírovou vizitku, nikdo si vás nezapamatuje.


Je ještě mnoho dalších důvodů, proč může prodej vašeho umění stagnovat, byl by to materiál na knihu. Doporučuji, pokud se nechcete stát samoukem prodeje a marketingu na dlouhé měsíce, oslovit profesionála z oboru Art businessu a Art marketingu, nebo agenturu zabývající se podporou umělců ve vaši oblasti.
53 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Prague, Czech Republic, ičo 01363581

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Pinterest

©2018 by Alena Ndiaye - Magna Arta Consulting s.r.o. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now