• Alena Ndiaye

Pár tipů z Time managementu pro umělce

Aktualizace: 10. kvě 2020

Jako umělec a majitel firmy v jedné osobě, jste talentovaný tvůrce. Vězte, že nejste sami. Možná je uklidňující vědět, že každý umělec na každé úrovni, hledá efektivnější dovednosti v oblasti řízení času.


1. Naučte se říkat Ne

Pokud jste si jasně vědomi svých cílů, je jednodušší říct ne příležitostem a požadavkům, které neslouží vašim dlouhodobým cílům. Toto je zároveň nejtěžší lekce, kterou je třeba se naučit v průběhu budování svého uměleckého podnikání. Pokud ovládáte Ne, budete ovládat sebe i své podnikání.


2. Proměňte opakované úkoly v systém.

Přestaňte znovu objevovat kroky, které podnikáte při publikování postů na svých profilech, blogových příspěvků, nebo k propagaci výstavy. Vytvořte systém pro každý úkol, který pravidelně provádíte. Dobře definované systémy vám ušetří čas na pozadí a pomohou vám více odpočívat.

Systém je řada kroků, které odpovídají na následující otázky.


 • Co přesně chcete, aby se stalo?

 • Jaké nástroje a technologie budete používat?

 • Kdo jiný bude, nebo musí být jeho součástí?

 • Jaké jsou opakovatelné kroky – jsou definovány přesně?

 • Jaký druh kontrolního procesu zavedete, abyste se ujistili, že systém funguje?


3. Seskupte podobné úkoly.

 • Realizujte všechny vaše pochůzky za jedno odpoledne.

 • Zpracovávejte e-maily, poštu a požadavky každý druhý den.

 • Naplánujte si příspěvky na sociálních sítích týdny dopředu

4. Soustřeďte se na jeden úkol

Přepnutím z úkolu na úkol a zpět vám sebere až o 25% více času, než kolik by normálně trvalo dokončení každého úkolu. Přestaňte s multitaskingem!

5. Automatizujte vše, co je možné.

Co se stane, když se někdo zaregistruje do vašeho seznamu e-mailů? A pak co? A pak co? Tyto data můžete automatizovat, pokud používáte kvalitní platformu, která nabízí e-mailový marketing.

6. Pochopte své přirozené rytmy.

Pokud se ráno vzbudíte ve 3 hodiny a v průběhu dne do sebe nalijete 4 šálky kávy, nepokoušejte se během večera o nejcennější práci. Vězte, doba, kdy jste nejsvěžejší, je ten posvátný čas pro vaši inspirovanou tvorbu.

Pár článku na toto téma jistě vygooglujete, například „Jste sova nebo skřivan?“


7. Mějte svůj kalendář.

Pokud je pro vás něco důležité, naplánujte si to. Nejlépe do aplikace kalendář, který odesílá upozornění tak, abyste danou akci stihli včas. Kontrolujte svůj kalendář na konci každého dne a dříve, než začnete ráno pracovat. Budete tak mít pod kontrolou vše co se děje, a budete připraveni.

8. Udělejte si čas na plánování.

Plánování je váš nejlepší přítel!

Pokud si myslíte, že jste příliš zaneprázdněni na to, abyste si mohli naplánovat několik hodin týdně, nebudete moci obvinit nikoho jiného něž sebe, když se dostanete do presu, zmatku a úzkosti z termínů, které nestíháte. Pravděpodobně se často cítíte zaplaveni, protože jste si nenašli čas na plánování. Chaos znemožňuje dosažení něčeho konstruktivního. Řešením je čerpat z kalendáře, seznamu úkolů a zmapovat vše na své plánovací tabuli.


Nápomocná v tomto směru, je například kniha: Myšlenkové mapy, od Tonyho Buzana.Přeji všem hodně úspěchů v růstu díky osobnímu Time managementu. Jsem k dispozici pro konzultace na téma s tím spojená, v rámci vašeho uměleckého podnikání. 😊


19 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Prague, Czech Republic, ičo 01363581

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Pinterest

©2018 by Alena Ndiaye - Magna Arta Consulting s.r.o. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now