• Alena Ndiaye

Rostliny v interiéru - trendy roku 2019

Aktualizace: 28. pro 2019

Podzim je často spojený s teplým svetrem, horkým čajem a touhou vrátit léto a zelenou barvu. Je to vždy skvělý nápad pořídit si pokojové rostliny. Fungují nejen jako estetický prvek, ale také dokáží pročistit vzduch a mohou pomoci uklidnit se a relaxovat.


Několik společných rysů u květin populárních v tomto roce, v módních časopisech, na Instagramu a Pinterestu, by se dalo shrnout takto:

1. Nepotřebují moc pozornosti.

2. Velké listy, spíše tmavě zelené, aby se vytvořil „pocit být v džungli“.

3. Nedokonalá forma. Dokonalost už není žádáná, naopak přirozenost je zajímavá.


Dobrou zprávou je, že nejvíc trendy pokojové květiny v roce 2019, jsou zároveň nejméně náročné.


Seznamte se s těmi nejzajímavějšími.


Nádherná MONSTERA Monstera je velmi fotogenická a je hodně oblíbená v interiérech, objevuje se na plakátech, různých bytových doplňcích a textilu. Ale pozor – je jedovatá, a proto musí být nedosažitelná pro dětí a zvířata.
PILEA PEPEROMIOIDES

Pilea pochází z Číny, a říká se jí Chinese Money Plant. Je obdivována zejména pro svoje lístky, které vyrůstají z dlouhého řapíku a mají tvar kolečka či penízku. Nepotřebuje přímé sluníčko, má ráda dostatek vlhkosti, ale nemělo by se to přehánět. Zalít jednou týdně jí bohatě stačí.
CALATHEA

Je velmi populární kvůli rozmanitostí forem a barev - existuje 287 druhů této rostliny. Nabízí využití téměř v jakémkoliv typu interiéru. Vyžaduje stinné až polostinné místo. Tato pokojová rostlina s vámi skutečně žije: Večer vám řekne, že je čas jít spát – tím, že se „uzavře“ vzpřímením listů a ráno se opět rozkošatí.
PALMY A BANÁNOVNÍK

Jelikož jsou to tropické rostliny, nikdy by neměly stát na chladné podlaze. Ve většině případů vyžadují světlé stanoviště, ne však přímé sluneční světlo. Ideální teplota pro jejich pěstování by se měla pohybovat okolo 20 °C. V zimě by teplota neměla klesnout pod 18°C.
A na závěr je bonusem fantastický nápad pro Váš být. Je to květina, která hned upoutá pozornost a je velmi stylovým řešením pro jakoukoliv místnost. Je celkem odlišná od výše zmíněných rostlin, prostě je jiná.


TILANDSIE

Tilandsie jsou velmi zvláštní a zajímavé rostliny, které lze doma poměrně jednoduše pěstovat. Pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky a odlišují se od ostatních pokojových květin tím, že nemají kořeny a v přírodě žijí většinou na kmenech stromů. V podstatě vše, co potřebují k životu, získávají rovnou ze vzduchu: nejen vodu, která padá s deštěm a zase se vypařuje, ale také živiny, které tu poletují rozptýleny v zrníčkách prachu. V interiéru se zalévají rozprašovačem. Způsobů jak umístit Tilandsie je spousta - například na kámen, kůru, kousek větve nebo pěkného dřeva, do dekorativního písku, anebo efektně do skleněných koulí.26 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Prague, Czech Republic, ičo 01363581

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Pinterest

©2018 by Alena Ndiaye - Magna Arta Consulting s.r.o. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now