• Alena Ndiaye

Zrcadlo jako designový prvek v interiéru

Zrcadla mají magickou moc měnit vzhled prostoru, přidávat vzdušnost i hrát si se světlem. Umí vašemu bytu či domu dodat zcela jinou dynamiku, než byste čekali.


Než se začnete rozhodovat kam zrcadlo umístit, musíte si uvědomit, čeho chcete dosáhnout.

Pokud je vašim primárním důvodem touha po většímu prostoru, v takovém případě se nejlépe hodí větší zrcadlo. Je třeba si pamatovat, že zrcadlo odráží přesně to, co vidí. Postarejte se tedy, aby odraz v zrcadle ukazoval to, co vidět chcete, co vás potěší a co máte rádi. Takže pokud je potřeba mít víc prostoru – je dobré udělat před zrcadlem dostatek místa. Hezkým příkladem efektu zrcadel je použití pro květiny – a to buď v květináči anebo řezané. Zrcadlo pomůže tímto způsobem zdvojnásobit Váši domácí oranžérií.

Pokud se místnosti nedostává světla, nejlepší variantou je umístit zrcadlo tak, aby odráželo denní světlo z oken, nebo umělé osvětlení v místnosti. Pokud dáte svíčky nebo světelné řetězy tak, aby se odrážely v zrcadle, večer díky nim dochází k perfektnímu lomu světla. Užívaný prostor získá mnohem jemnější, romantičtější a příjemnější osvětlení.

Jestli přemýšlíte nad tím, jakým způsobem odlehčit prostor – dejte několik menších zrcadel, třeba i různých tvarů a velikostí, vedle sebe. Zajímavou možností je také volba barevných zrcadel – takový doplněk rozhodně upoutá pozornost. Dají se koupit už hotová barevná zrcadla, ale v tomto případě je bohužel barevná škála omezená. Nejvíce populární jsou: zelená, modrá, šedá a zlatá. Existuje také i druhá možnost - pořídit barevnou folií. A jediné, co vás v tomto případě může omezovat, je vaše fantazie 😊

Další skvělou funkci zrcadla je schopnost schovat to, co nechcete, aby bylo vidět.

Atraktivní zrcadlo se může stát dominantou celé místnosti, která skvěle ladí s ostatními bytovými doplňky, ale může také odvést pozornost od předmětu. Stačí jen dát na konkrétní předmět zrcadlo a objekt hned „zmizí“.

Zrcadla umí rozzářit jakýkoliv interiér a také zvýraznit jeho styl. Instalovat takové zrcadlo je přitom mnohem snazší než jakékoliv jiné prostorové úpravy. Už dávno zrcadla nepatří pouze do chodeb a koupelen. Mají své místo i v obývacích prostorách, v kuchyni, na schodišti a v jídelnách. Taky není podmínkou mít zrcadlo vždy jako klasický samostatný dekorativní prvek, ani nemusí být ve výšce očí. Jedinečný design přináší volba celého, nebo částečně zrcadlového nábytku - ten nikdy nevyjde z mody. Dobře bude vypadat v kuchyni, nebo v koupelně - například místo obyčejných skříněk. Pokud si nejste jisté, zda chcete mít velkou zrcadlovou plochu – za zvážení stojí zrcadlová mozaika, kterou je možné použít i na menší ploše.

V současné době mají zrcadla nekonečný počet rámů, tvarů, rozměrů a barev. Občas je těžké najít to správné z tak veliké nabídky. Pokud váháte při výběru, pomůže vám mít s sebou fotku onoho místa nebo pokoje, kam zrcadlo plánujete umístit, abyste měli celkovou koncepci před očima.


… anebo se jednoduše obraťte na designera interiérů 😊


16 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Prague, Czech Republic, ičo 01363581

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Pinterest

©2018 by Alena Ndiaye - Magna Arta Consulting s.r.o. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now